Geenifoorum 2012, 8.-9. juuni, 2012
-   Avaleht   -   Esinejad   -   Programm   -   Näitus   -   Osalemistingimused   -   Osalejad   -   Eelmised foorumid   -
-
in english

-
Korraldajad:
-
Eesti Geenikeskus
Eesti Geenivaramu
EL
EK projekt OpenGENE
 
-
Sponsorid:

Tartu - heade mõtete linn

-
Kontakt:

  Eesti Geenikeskus
  geneforum2012@gmail.com
 
- -
news
- - -
-
-
-

Esinejad seisuga 29. mai, 2012:

  • Prof. Alexandre Reymond, University of Lausanne, Center of Integrative Genomics, Switzerland
    Alexandre Reymondi grupp tegeleb genoomi struktuuri ja ekspressiooni seoste tuvastamisega. Nad uurivad koopia-arvu muutuste ja tasakaalustatud ümberkorralduste funktsionaalset mõju erinevale fenotüüpidele nii hiirtes kui inimestes. Tema uurimisgrupp on näidanud, et koopia-arvu muutused põhjustavad liigisisest tunnuste varieerumist, kuna mõjutavad globaalselt koe-spetsiifilist transkriptoomi.

  • Dr. Lude Franke, University of Groningen, The Netherlands
    Lude Franke tegeleb Cisca Wijmenga uurimisgrupis kompleks- ja autoimmuunhaiguste assotsiatsiooniuuringute andmeanalüüsiga. Lisaks on tema suureks huviks ja oluliseks teadustööks eQTL analüüsid ülegenoomiuuringutes.

  • Prof. Oluf Pedersen, Steno Diabetes Center, Denmark
    Oluf Pedersen ja tema uurimisgrupp on keskendunud metaboolsete haiguste genoomikale ja metagenoomikale sh. kaasuvatele kardiovaskulaarhaigustele. Ta on Steno-2-uuringu algataja ja vastutav teadlane ning koos oma kliinilise meeskonnaga on selgitanud II tüüpi diabeedihaigete mitmefaktorilise pika-ajalise ravi kasu, et vähendada enneaegset suremust.

  • Prof. André Uitterlinden, Erasmus Medical Centre, Rotterdam, The Netherlands
    André Uitterlinden on kompleksgeneetika professor Rotterdami Erasmuse meditsiinikeskuses. Tema teadustöö on suunatud komplekstunnuste ja -haiguste geneetiliste faktorite tuvastamisele ja iseloomustamisele sh. antropomeetrilised ja endokriinsed tunnused, osteoporoos ja osteoartriit. Samuti juhib ta meditsiinikeskuse genotüpiseerimislaborit ning teeb koostööd mitmes suures konsortsiumis (CHARGE, GIANT, GEFOS, TREAT-OA, ENGAGE ja GENOMOS/GEFOS), mis on suunatud kompleksgeneetika uurimisele.

  • Prof. Claudio Franceschi, Department of Experimental Pathology, Laboratory of Immunology, University of Bologna
    Tema poolt juhitav töögrupp on mitmeid aastaid tegutsenud biogerontoloogia vallas ja täpsemalt uurinud väga pikaealisi kui “inimmudeleid” vananemisprotsessi ja pikaealisuse kujunemise bioloogiliste mehhanismide (geneetika ja immuunsüsteemi) mõistmiseks. Lisaks ülegenoomsetele assotsioatsiooniuuringutele on nende fookuses olnud pikaealiste mitokondrite uurimine. Viimastel aastatel on saanud grupi uueks väljakutseks pikaealiste metagenoomiuuringud.

  • Prof. Andrea Ballabio, Director, Telethon Institute of Genetics and Medicine (TIGEM), Italy
    Prof. Ballabio teadustöö keskendub geneetilisi haigusi põhjustavate bioloogiliste mehhanismide selgitamisele kasutades selleks traditsiooniliste ja kõige kaasaegsemate genoomika tehnoloogiate rakendusi. Lisaks arendatakse innovatiivseid ravimudeleid. Tema töögrupp on tuvastanud mitmeid geneetiliste haigustega seotud mutatsioone, mis on võimaldanud tõvede patogneesimehhanismi avastamist. Prof. Ballabio koordineeris inimese genoomi ekspressiooniatlase loomist. Tema viimaste avastuste hulka kuulub geenivõrgustiku identifitseerimine, mis reguleerib lüsosomaalset biogeneesi ning autofaagiat.

  • Prof. Adrián Llerena, Director, Clinical Research Centre Extremadura University Hospital, Badajoz, Spain 
    Prof. Llerena teadustöö keskendub farmakogeneetikale ja kliinilisele farmakoloogiale. Ta on uurinud antidepressantide ja antipsühhootikumide farmakogeneetikat nii Euroopas kui Ameerikas. Prof. Llerena on Ibero-Ameerika farmakogeneetika võrgustikku rajaja ja koordinaator.

  • Dr. Tambet Teesalu, Cancer Center, Sanford-Burnham Medical Research Institute, La Jolla, USA
    Dr. Teesalu on Eesti juurtega teadlane, kes töötanud viimased aastad California ülikooli Sanford-Burnhami meditsiiniinstituudis. Tema töö peamine suund on kasvajate ravi, mis on siiamaani olnud väheefektiivne. Teesalu ja ta kollegide avastus on teerajaja uudsele ravimeetodile, mida võiks kasutada paljude vähiravimite tõhustamiseks ja nende kõrvaltoimete vähendamiseks.

  • Prof. David Balding, UCL Genetics Institute, UK
    David Balding on statistilise geneetika professor, kelle uurimistöö hõlmab matemaatiliste ja statistiliste küsmuste lahendamist evolutsioonilise, populatsiooni- ja meditsiinigeneetika vallas. Ta on välja töötanud mitmeid laialdaselt kasutusel olevaid statistilisi meetodeid. Samuti on prof. Balding osalenud mitmete ülegenoomsete assotsiatsiooniuuringute disainimisel ja andmete analüüsil.

  • Dr. Nuala A. Sheehan, University of Leicester, UK
    Dr. Sheehani teadustöö hõlmab rakendusstatistika valdkonda ning teda motiveerivad keerulised statistilised probleemid geneetikas. Tema töö on suunatud erinevatele andmeanalüüsidele ja meetoditele põhirõhuga epidemioloogilistel ja geneetilistel aspektidel.

  • Prof. Yudi Pawitan, Department of Medical Epidemiology and Biostatistics, Karolinska Institutet, Sweden
    Yudi Pawitan töötab statistilise geneetika valdkonnas, mille peamiseks fookuseks on perekonna andmete analüüs ja uute statistiliste meetodite väljatöötamine suurte andmekogude analüüsimiseks.

  • Dr. Iiris Hovatta, University of Helsinki, Finland
    Dr. Hovatta uurimisgrupi teadustöö eesmärk on selgitada normaalse ja patoloogilise ärevuse geneetilisi ja molekulaarseid faktoreid kasutades funktsionaalset genoomikat. Uurides hiirte geeni ja mikro-RNAde ekspressiooniprofiile püüavad nad tuvastada ärevusega seotud käitumismehhamisme.

  • Prof. Martien Kas, Department of Neuroscience and Pharmacology, Rudolf Magnus Institute of Neuroscience, University Medical Centre Utrecht, The Netherlands
    Tema töögrupp tegeleb käitumisuuringutega, täpsemalt käitumisstrateegiatega (sh.toitmine, sotsiaalsus, vältimine), mis on omased erinevatele liikidele ning seotud mitmete psühhiaatriliste haigustega. Prof. Kasi töö fokusseerub käitumishäirete geneetilistele aspektidele.

  • Dr. Tiina Paunio, Institute of Clinical Medicine, University of Helsinki, Finland
    Prof. Paunio teadustöö peamine eesmärk on tuvastada ja iseloomustada uusi molekulaarseid mehhanisme inimese käitumist mõjutavate emotsioonide ja unehäirete korral. Pearõhk on molekulaargeneetikal, et selgitada geneetiliste ja keskkonnafaktorite mõju indiviididevahelisele varieeruvusele kasutades mitmekülgset metodoloogilist lähenemist.

  • Prof. Aldons J. Lusis, The Lusis Laboratory, University of California, LA
    Prof. Lusis’e teadustöö keskendub süsteemigeneetikale uurides molekulaarseid tunnuseid metaboolsete ja kardiovaskulaarsete haiguste korral. See võimaldab modelleerida interaktisoone ja võrgustikke, mis on seotud kliiniliste tunnustega. Peamine projekt tema laboris on “Hybrid Mouse Diversity Panel” loomine.

  • Prof. Albert de la Chapelle, Comprehensive Cancer Center, The Ohio State University, US
    Teadustöö prof. de la Chapelle’i laboris on seotud kasvajate eelsoodumust põhjustavate geenide kaardistamise, kloneerimise ja iseloomustamisega ning nendelt toodetava valgu või RNA patofüsioloogilise rolli tuvastamisega. Samuti töötatakse välja teadustöö interpreteerimise võimalusi uute diagnostiliste meetodite või raviprotseduuride näol.

  • Prof. Johan Björkegren, University of Tartu, Estonia/Karolinska Institutet, Sweden

  • Dr. Matthias Nees, VVT Technical Research Centre, Finland

  • Prof. Eske Willerslev, Centre for GeoGenetics, University of Copenhagen, Denmark