-
geenifoorum
kaksikheeliksi poolsajand
Vanemuise kontserdimaja - 12-13 september 2003
2003
-   Tutvustus   -   Esinejad   -   Programm   -   Bioettevõtlusseminar   -   Bioeetika seminar   -   Näitus   -   Osalejad   -   DNA50   -   Lingid  
-
in english


-
Korraldaja:
-

eesti geenikuskus
estonian biocentre
EL projektid GENEMILL ja
GENERA
EL lipp

-
Toetajad:
ibm
egeen
novum
tartu
tartu ülikool
kpmg
british embassy
british council


-
Ametlik Lennufirma:
estonian air


-
Kontaktinfo:

  Sekretariaat
  tel. 07 475 455
  tel. 07 302 640
  faks 07 383 041
  e-post
 

  SA Geenikeskus
  tel. 07 420 132
  faks 07 440 421
  e-post
 
- -
uudised
- - -
-
-
-

Sihtasutus Geenikeskus korraldab neljanda rahvusvahelise konverentsi

Geenifoorum 2003
"Kaksikheeliksi poolsajand"

12.-13. septembrini, 2003, Tartus

Biotehnoloogia tagab innovatsiooni arstiteaduses, võideldes kõige eluohtlikemate haigustega. Sajad biotehnoloogia abil väljatöötatud ravimid ja vaktsiinid on inimkatsete faasis ning veelgi enam ravimikandidaate on väljatöötamise varajases järgus. Maailmas ilmselt pole olemas inimhaigust, mille vastu võitlemise nimel ei töötaks tuhanded pühendunud teadlased üle kogu maailma.

Tänaseni on alates 1953. aastal avastatud kaksikheeliksi struktuurist kuni mahuka inimgenoomi järjestamiseni plahvatuslikult kasvanud uued andmemahud tõstatanud rohkem küsimusi kui lahendusi. Lahenduste leidmise suunas liigutakse siiski kiiremini kui kunagi varem ja selle protsessi kiiruse aluseks on genoomika ja proteoomika valdkonna teadlaste teadmiste pidev täiustumine geenide ja molekulide omavahelistest seostest ning reaktsioonidest erinevatele keskkonnamõjudele nii tervetes kui haigetes organismides.

Eesti katse koguda Geenivaramu projekti raames tervise- ja geeniandmed sadadelt tuhandetelt eestlastelt võib juhtida teaduse uute avastusteni. Eesti Geenivaramu andmebaas, mis paneb aluse uutele genoomikal baseeruvate diagnostikatestide ja ravimite väljatöötamisele, pakub kogu maailma teadlastele unikaalse töövahendi inimkonda laastavate haiguste geneetiliste põhjuste avastamiseks.

Geenifoorum 2003 koondab Tartusse biotehnoloogia, eelkõige inimese-, populatsiooni- ja farmakogeneetika eksperdid kogu Euroopast ja teistest maailmajagudest. Lisaks traditsioonilisele konverentsile ja näitusele on tänavu võimalus osaleda Connect Eesti Bioseminaril.

Geenifoorum 2003 teemad
genoomika ja komplekshaiguste geneetika
populatsioonigeneetika ja biopangad
farmakogenoomika ja äri
inimese geneetika
bioeetika ja geneetika

Peaesineja:
Prof. Rolf M. Zinkernagel (Nobeli Meditsiinipreemia laureaat, 1996)
Eksperimentaalse Immunoloogia Instituut, Zürich, Shveits.

Korraldajatena loodame, et neljas rahvusvaheline Geenifoorum 2003 loob töise ja meeldiva õhkkonna teadmiste ja kogemuste vahetamiseks. Foorumi eesmärgiks on pakkuda interdistsiplinaarset programmi erinevate valdkondade teadlastele, arstidele, ametnikele, ettevõtjatele, investoritele, juristidele, spetsialistidele ja kõigile teistele huvilistele. Väga mitmekesise taustaga osalejaskond peaks julgustama kontaktide loomist, mis panevad aluse pikaajalisele koostööle tulevikus.

Tähtsad kuupäevad
Esialgne programm aprill, 2003
Postersessiooniks abstraktide esitamine  01 august, 2003
Soodusregistreerimine kuni 25 juuni, 2003
Registreerimine 05 september, 2003
Hiline registreerimine  alates 06 septembrist, 2003