-
geenifoorum
kaksikheeliksi poolsajand
Vanemuise kontserdimaja - 12-13 september 2003
2003
-   Tutvustus   -   Esinejad   -   Programm   -   Bioettevõtlusseminar   -   Bioeetika seminar   -   Näitus   -   Osalejad   -   DNA50   -   Lingid  
-
in english


-
Korraldaja:
-

eesti geenikuskus
estonian biocentre
EL projektid GENEMILL ja
GENERA
EL lipp

-
Toetajad:
ibm
egeen
novum
tartu
tartu ülikool
kpmg
british embassy
british council


-
Ametlik Lennufirma:
estonian air


-
Kontaktinfo:

  Sekretariaat
  tel. 07 475 455
  tel. 07 302 640
  faks 07 383 041
  e-post
 

  SA Geenikeskus
  tel. 07 420 132
  faks 07 440 421
  e-post
 
- -
uudised
- - -
-
-
-

CONNECT EESTI ETTEVÕTTLUSSEMINAR
12 September, 14:40-18.00


connect estonia

Connect Eesti korraldab koostöös sihtasutusega Geenikeskus konverentsi Geenifoorum 2003 raames paralleelsessiooni biotehnoloogia äripartnerluse moodustamise aspektidest.

Seminaril analüüsitakse partnerluse loomise aspekte erinevate osapoolte seisukohast. Eesmärgiks on praktiliste näidete najal tutvustada väiksemate biotehnoloogia ja meditsiiniettevõtte arendamise protsessi ja koostöölepete sõlmimise eripära biotehnoloogia sektoris. Seminar on suunatud valdkonna firmajuhtidele, ärikonsultantidele, erinevate teenuste pakkujatele firmadele ja teadlastele.

Seminari programm:

14:40-15:20 Carl-Johan Sundberg, Investeerimisjuht, Karolinska Investment Fund, Rootsi

"Avastusest jätkusuutliku biotehnoloogia ettevõtteni: Karolinska mudel"

Carl Johan Sundberg, (M.D., Ph.D) on osaajaline füsioloogia aseprofessor Karolinska Instituudis. Ta on tegelenud inimese füsioloogia uurimisega Karolinska Instituudi Füsioloogia ja Farmakoloogia osakonnas. Lisaks on Carl-Johan Karolinska Instituudi innovatsiooni kommertsialiseerimise keskuse projektijuht (osalise töökoormusega). Carl-Johan on samuti Karolinska Instituudi poolne projektjuht Stockholmi Ettevõtluskoolis ja kursuse "Teaduspõhised ettevõtted" koordinaator. Ta on olnud meditsiiniarendusfirma tegevjuht, lisaks omab ta meditsiiniajakirjaniku kogemus ajalehest Svenska Dagbladet ja USA telekanalist ABC. Carl-Johan on firmade Global Genomics AB ja Karolinska Education AB juhatuse liige.

15:20-15:50 Erki Mölder, tegevjuht, Quattromed OÜ, Eesti

"Eesti Biotehnoloogia - väljakutsed aastateks 2004 kuni 2006"

15:50-16.30 Kohvipaus ja Arutelu

16.30-17:00 Ulrica Sehlstedt, tegevjuht, LightUp Technologies AB, Rootsi

"Kui oluline on partnerlus väikestele arenevatele firmadele"

Firma LightUp Technologies AB töötab välja uusi lahendusi in vitro diagnostikale. Firma tegevuse eesmärgiks on arendada ja tuua turule uusimaid molekulaartehnoloogiaid, mida oleks võimalik kasutada diagnostikas. Nende seas on näiteks LightUp Probe, millega on võimalik identifitseerida ja mõõta bakterite või viiruste olemasolu. Tehnoloogia pakub lihtsa ja täpse meetodi, mida on võimalik rakendada paljudes meditsiiniseadmetes sh geenide kaardistamisel ja haiguste diagnoosimisel. Firma LightUp Technologies asutati 1998.aastal ja asub Lõuna-Stockholmis, Huddinges.

17.00-17:40 Michael Byström, patendivolinik ja Mikael Bergstrand, patendivolinik ja Biotehnoloogia rühma juht, Albihns AB Albihns AB, Rootsi

"Euroopa biotehnoloogia firmade patentimise strateegiad"

17:40-18:00 Arutelu